Únor 2007


Orlando Bloom

27. února 2007 v 20:08

Herec

Datum narození: 13.01.1977 Místo narození: Canterbury, Kent, England, UK Znamení: Kozoroh
Krátký životopis: Orlando Bloom se narodil a vyrůstal v Canterbury v Anglii spolu se svou mladší sestrou Samanthou. Už od mládí chtěl být hercem a díky podpoře své matky se začal zúčastňovat místních hereckých festivalů. V 16-ti letech se přesunul do Londýna, kde se připojil k National Youth Theatre a po dvě sezóny s nimi účinkoval, než získal stipendium na herecké škole British American Drama Academy. Na konci působení se skupinou si zahrál tajného agenta ve hře "A Walk in the Vienna Woods". Což mu pomohlo k malé roli v britském televizním filmu "Wilde" (1997).

Lucie Vondráčková

25. února 2007 v 21:07
stručný životopis
Jméno: Lucie
Příjmení: Vondráčková
Datum narození: 8.3.1980
Místo narození: Praha
Národnost: CR
Občanství: CR
Stav: svobodná
Výška: 162
Povolání: herečka, zpěvačka

Svoje první CD vydala ve 12 letech, v 10 letech stála poprvé na divadelních prknech v Národním divadle. Absolvovala konzervatoř, nyní studuje teorii kultury na Filozofické fakultě UK. Je členkou pražského divadla Rokoko, kde hostovala už jako studentka konzervatoře - její první rolí byla Shakesperova Julie. Dnes ji zde můžeme vidět také v představeních Černá komedie, Čarodějky ze Salemu (po boku M. Dlouhého) a Višňový sad. Rovněž hostuje v divadle Kašpar ve hře Richard III. po boku J. Potměšila. Osamostatnila se v 18 letech a bydlí s kocourem Piškotem.Vydala celkem 6 CD, poslední s názvem Manon pochází z autorské dílny jejích rodičů - hudba Jiří Vondráček, text Hana Sorossová.
Lucie Vondráčková

Všechny witch

25. února 2007 v 18:29 Witch
Witch je pět holek ,které mají nadpřirozené schopnosti. Každá z nich ovládá jeden živel -Irma vodu, Taranee oheň, Cornelia zemi, Hay lin vzduch a Will srdce Kondrakaru což je malý křištálový amulet.Will vládne síle kosmické energie. Tady je pár obrázků:

Fotky ušáků

24. února 2007 v 20:00 | Tery :D |  Zakrslí králíčci
Roztomilé fotky ušáků.


ZDROJ: prozviratka.cz

Něco s gymnastiky

24. února 2007 v 19:45

Dominika ČERVENKOVÁ - Bývalá reprezentantka

moderní gymnastika, CZE, bývalá reprezentantka
Olympijské hry:
OH (Atény 2004 - 20., nejmladší z celé čs. olympijské výpravy).
Mistrovství světa: Budapešť 2003 - 25. celkově, vybojovala účast na OH v Aténách.
CZE: 7x mistryně České republiky ve víceboji.
Ve světové seniorské špičce od podzimu 2003.
Iva MENDLÍKOVÁ - Reprezentantka
Můj klub
Tady je odkaz na webové stránky mého klubu, je tam spoustu fotek a zajímavůstek. Určitě se tam jukněte!!!!☺!!!!☻!!!!☺!!!!☻.
TJ Sokol Plzeň IV - oficiální stránky oddílu

Hrátky z kružítkem

24. února 2007 v 18:05
Tady jsem si pro vás připravila takový zajímavý nápad, co dělat ve volném čase. A co k tomu budete potřebovat? No kružítko, pravítko, tužku a papír. Když si to ale budete chtít vyzdobit tak ještě fixi a pastelky. Tak a co se bude dělat? To uvidíte na následujících obrázcích.
A jak na to? Pro to už jsem si taky přupravila odpověď "jednoduše" mám tu pro vás také návod na některé obrázky.
Návod na kytičky: Potřebujete jen kružítko. Takže nakružte jednu kružnici libovolné velikosti, potom kamkoli na její okraj zapíchněte kružítko a nakružte stejně velkou kružnici. Až to budete mít zapíchněte kružítko do jednoho z bodů kde se ty kružnice spojili a nakružte další, takhle pokračujte dokud nebudete mít celé kolo. A aby vám vznikl jiný tvar (jak vidíte, na obrázku je tvarů více) můžete okraje vymazat a zbyde vám třeba jen kruh s kytičkou uvnitř.


Olsenky

24. února 2007 v 9:38

Mary-Kate Olsen -Herečka

Datum narození: 13.06.1986 Místo narození: Sherman Oaks, Kalifornie, USAZ znamení: Blíženci

Ashley Olsen -Herečka

Datum narození: 13.06.1986 Místo narození: Sherman Oaks, Kalifornie, USAZ znamení: Blíženci
Fotky:

Optické klamy 3

23. února 2007 v 18:35 Optické klamy
chlapík v loďce, vedle kterého je ryba a ostrov, nebo velký pták držící v zobáku chlapíka.


Můj králík - vizitka

21. února 2007 v 15:43 Zakrslí králíčci
Vizitka
Jméno: Bobek
Rok narození: 2006
Bydliště: Plzeň
Rod: zajícovitý
Druh: asi zakrslý kastorex
Nejoblíbenější jídlo: Banán a paprika
Barva: Hnědá, černá, bílá a zrzavá
Váha: 1, 7 kg
Délka: 30 cm
Délka uší: 8 cm

Něco o mě

18. února 2007 v 16:13 Vítejte!
☺☻Ahoj, jmenuji se Tereza!☻☺
Kamarádi mi říkají Tery, Terko nebo Terčo. Tenhle blog jsem založila 31. ledna 2007 v deseti letech. Dělám moderní gymnastiku, ráda si čtu a mám svého zakrslého králíčka Bobka. Narodila jsem se 30. července 1996. Tak to je o mě asi vše!

Zajímavosti o zvířatech

18. února 2007 v 9:48 zajímavosti
 • Domácí kočky nenávidí citróny a ostatní citrusové ovoce.
 • Nejvíce lidí ze všech divokých zvířat zabíje hroch.
 • Trávicí štávy krokodýla dokáží rozložit ocelový hřebík.
 • Včely nevidí červenou barvu, zato vnímají ultrafialové záření.
 • Lvi jsou zmíněni v Bibli 89x, psi 14x, kočky ani jednou.
 • Žirafy nemohou mít škytavku.
 • Pavučina patří k nejodolnějším materiálům na světě - je pětkrát silnější než ocel a o 30 procent pružnější než nylon.
 • Nejdelší zaznamenaný slepičí let trval 13 sekund.
 • V roce 1940 v Coloradu přežila slepice čtyři a půl roku s useknutou hlavou.
 • Krysy vydrží až dvě minuty dýchat pod vodou.
 • Slon je jediný savec, který nedokáže skákat.
 • Vytvořit středně velkou perlu trvá ústřici 5 let.
 • Křik kachen nedělá ozvěnu.
 • Krokodýl nemůže vypláznout jazyk.
 • Prasata nejsou schopna pozorovat oblohu.
 • Srdce krevety je umístěno v její hlavě.
 • Dle jedné studie prováděné u 200 000 pštrosů během 80 let, nestrčil ani jeden hlavu do písku.
Mravenec dokáže zdvihnout padesátinásobek své hmotnosti a může utlačit třicetinásobek své hmotnosti.
 • Polární medvědi jsou leváci.
 • Pštrosí oko je větší než jeho mozek.
 • Blecha dokáže skočit do dálky rovnající se 350ti násobku její délky. To jako kdyby člověk dokázal přeskočit celé fotbalové hřiště!

Já jako dollz

18. února 2007 v 9:23 Dolzky
Tady najdete dolzky které mě aspoň trochu vystihují!

druhy zakrslých králíků

15. února 2007 v 19:51 Zakrslí králíčci
Tady uvidíte pár druhů zakrslých králíků. Časem je sem přidám!

Něco o králících

15. února 2007 v 18:43 Zakrslí králíčci
Zakrslí králíci patří k oblíbeným domácím zvířatům, protože jsou nejen čistotní, ale také umí vracet lásku. Králík vyžaduje dostatečnou péči, ale ta není tolik časově náročná jako u jiných domácích mazlíčků. Zdravý králík se dožívá minimálně 6 let, často i více. Zakrslí králíci se mohou váhově lišit podle jednotlivých druhů, ale hmotnost se pohybuje kolem 1 kg až 2 kg.
Hlavní složkou králičí potravy by mělo být seno. Ideální je vlastní seno, které má jinou kvalitu než seno kupované. K senu by měl králíček také dostávat směs obilovin (ovesné vločky, pšeničné vločky, ječmen, pšenice, lisovaná vojtěška, kukuřičný šrot), ale jen v omezené míře. Příliš obilí způsobuje zažívací potíže a je příliš vydatné. Každý den by nemělo králíkovi chybět šťavnatého krmení (tráva, listy pampelišek mrkev, kedluben apod.). Misku s vodou musí mít králík neustále k dispozici. Vhodná je napáječka, které nehrozí znečištění a navíc ji králík nemůže převrhnout.

Kam z klecí

Klec musí být velká, aby se tam králíček nemačkal, až tam doplníte všechny potřebné věci. Klec musí být na místě kde by se králík cítil dobře.
1. klec být chráněna před průvanem, jinak může králíček dostat nějakou nemoc. Nejlepší je, když klec umístíte na stolek nebo na podstavec a ne na podlahu, ale tak, aby ji nikdo nemohl zchodit.
2. klidná místnost. Když je králíček v místnosti s televizí, velmi si namáhá uši, protože vnímá i ultrazvukové vlnění, a to mu může poškodit sluch.
3. nedávejte klec s králíčkem vedle topení, protože by mu bylo horko. Klec umistěte daleko od radiátoru a v létě musíme dohlížet na to, aby na ni nesvítilo slunko. V zimě, když je tma nebo v tmavé místnosti, musíme použít umělé světlo, protože králíčí život je ovlivňován světlem a nedostatek světla je může činit letargickými

Správná klec

 • rozměry nejméně 70cm dlouhá, 45cm široká a 14 cm vysoká
 • vrchní díl má být mřížový, protože králíček by rád cítil a pozoroval svoje okolí
 • nedoporučuji klec s plastovým vrchem, může pod ním být velké teplo a to zvířátku škodí

Vybavení klece

Seznam věcí: Budku, podestýlka,miska na potravu, napáječka, jesličky, miska na bobky, něco na ohryzávání. Potrava: seno, čerstvou zeleninu, směs pro hlodavce. Ostatní: Přenosku na králíčka, kartáč na česání.

Vhodné umístění klece

Možná jste si právě přinesli domu Vašeho prvního králíčka a nebo již králíčka máte a rádi by jste o jeho charakteru dozvěděli více, aby jste si lépe porozuměli. Tak to jste zde správně. Králíci jsou velmi inteligentní, sociální zvířata, která potřebují cit a mohou se stát báječným společníkem, jestliže jste ochotni se jim trošku přizpůsobit.
Nejčastěji se lidé ptají: Je králík spíš jako kočka nebo jako pes? Kočka i pes jsou zcela odlišná zvířata s úplně jinou domestikační historií než býložravý králík. Předci našich psů i koček byli chováni po staletí jako společníci lidí, aby ztratili přirozený pud sebezáchovy, kdežto králíci byli chováni na maso a kožešinu. Teprve v posledních několika desetiletích je králík vnímán i jako milý a veselý společník. Pro Vás to znamená, že když přijmete králíčka jako domácího mazlíčka, musíte ho brát jako tvora s kouskem divočiny v sobě, jehož nedávní předci přežili jen díky pohotovosti a přirozenému instinktu. Při troše trpělivosti se z králíka stane velmi milý a inteligentní kamarád. Mějte na paměti, že králík je vysoce inteligentní, sociální a milý. Může být ale také svéhlavý, destruktivní a i pomstychtivý.

Mazlení a nošení králíků

Jeden z největších problémů je chování a mazlení králíka. Lidé se na něj dívají jako na plyšovou hračku, která chce držet a muchlovat a jsou zklamaní, když to králíček nemá rád a brání se. Pro králíka je totiž nepřirozené být vysoko nad zemí, bez možnosti ovládat vlastní pohyby. Cítí se jako kořist u dravce.
Když budete králíčka chovat proti jeho vůli, ještě více v něm posílíte názor, že jste dravec a chcete mu ublížit. Držení králíka proti jeho vůli je nebezpečné jak pro Vás (může Vás poškrábat), tak pro něj, může nekontrolovatelně vyskočit a ublížit si. Jestliže chcete s králíčkem vycházet, respektujte jeho přirozený postoj a hrajte si s ním na zemi, kde se cítí bezpečně.
Tím nechci říct, že nemůžete nikdy ušáka zvednout. Dbejte na to, aby nikdy nebyl zvedán za uši, trénujte zvedání buď za volnou kůži za krkem a nebo jemným podebíráním pod žebry a druhou rukou ho jistit na zadku. Zvedejte ho rychle a jistě a umístěte si ho k Vaší hrudi, tak se bude cítit více bezpečně a nebude s Vámi zápasit.Cvičte pravidelně, občas je nutné s králíčkem manipulovat, tak ať jste na to všichni připraveni.
Jména pro králíky
A
- Adina (Áďa)- Atík (Ťulda)
- Apolon- Alžběta
- Amálka- Ajvin (Ája)
- Amanda- Alík
- Arven- Alex
- Adélka- Árný
- Agnes- Adis
- Apolenka- Asterix
- Anastázie- Aiša
- Angie (Endží)- Amina (Ami)
B
- Bibča- Barunka- Bobek
- Bucky- Blaženka- Bobík
- Bianca- Bobinka- Baby
- Béďa- Betyna- Bětka
- Bublinka- Bobeš- Bobínek
- Bohouš- Bubísek- Borovička
- Bobinek- Bobeš- Babetka
- Bobeček- Bramburek- Bady
- Bižu- Berry- Bella
- Bublina (Bublinka)- Brumla- Belinky
- Besi- Bobina- Baffi
- Beruška- Brouček- Bárt
- Bertík- Bublík- Broskvička
- Body-Bedina- Bibinka
- Bejlinka
C
- Čunča (Čuninek)- Čuchalín- Circle
- Casper- Carmen- Čudla (Čudlinka)
- Cirda- Čiri (Čirik, Čirinek)- Čárlí
- Čmufík- Cumlinka- Culdík
- Čertíček- Čikita- Cipísek
D
- Danci- Denny- Dafy
- Dicky- Deny- Dorotka
- Denis- Dinky- Demi
- Didi (Didinka)- Dafne- Darča (Darina, Darinka)
- Doly- Daisy- Dexter
E
- Eliška- Elis- Edie
- Elvis- Elza- Enný
- Eda- Eris- Emily
- Eimy- Eliee (Elí)- Elfi
F
- Faťa (Faťula)- Flíček- Fifi (Fanynka)
- Frodo- Fišta- Fífa
- Fousek- Ferdík- Fanynka
- Ferda- Francais- Ferdisek
- Fredy- Festr- Fofr
- Flik- Ferda- Filip
- Fifinka- Felisima- Filago
G
- Gigi (džidží)- George- Ginger
H
- Hoffáček- Holubička- Hektorek
- Heri
CH
- Chlupča- Chňapinka- Chlupiček
- Chiita (Čita)
I
- Isabela- Iva- Irwin
Izzi
J
- Jorgina (džordžina)- Jaroušek- Jane
- Julinka- Jennyfer (jenny)- Jonyn (Jonášek)
- Jerry (Džery)- Jesicca- Jupík
K
- Kikinka- Kája- Kvído
- Komenička- Kulíšek- Kačenka
- Kubíček- Kelli- Kina
- Keity- Kleopatra- Kvítko
- Katie (Kejtý)- Karol- Karlos
- Karmen- Karin- Kvík
L
- Luisinka- Laura- Luntík
- Lili- Lentilka- Lucinka
- Lojzík- Lucky- Leontýnka
- Lízinka- Lili- Lisy
- Lupik- Lea- Luna
- Lískulka- Leošek
M
- Matýsek- Majky- Morčínek
- Matylda- Majda- Miki
- Mazlík- Morči- Mája
- Myšina- Mary- Meggy
- Maggie (Megí)- Marrylin- Meruňka
- Myška- Meny- Morisko
- Micky- Mufík- Mary
- Martinka- Maruška- Misty
- Monty- Mole (Molátko)- Mates
- Míša- Memfis- Majša
- Maxík- Mateo- Matýsek
N
- Nefertiti- Ňuvínek- Ňuni (Ňunínek)
- Ňufík- Ňufinka- Neli
- Nefrinka- Nensy- Natálka
O
- Oříšek- Olda- Ouško
- Oskar- Oli- Obbík
P
- Paminka- Pepina- Popelka
- Pepa- Pišta- Pašík
- Pískalka- Pipka- Piškot
- Pacička- Piper- Písečná bouře
- Pusinka- Paige- Pogo
- Perlička- Pirát- Poster
- Pegy- Piter
Q
- Queen- Quik (Kvik)- Quido
R
- Růženka- Roy- Ron
- Rosi (Rosík, Rosíček)- René- Robinek
- Rozetka- Roxi- Rocky
- Rendy
S
- Stuart- Sonja- Sigi
- Šarlota- Sněženka- Sisinka
- Sára- Saša- Seisi
- Šmudla- Sindy- Spinky
- Sid- Sam- Sisi
- Sprinty- Scooby- Šarlotka
T
- Tobík- Tom- Tutanchamon
- Tedýk- Ťunťa- Tifanny (Fannynka)
- Ťulinka- Ťutínek- Týnka
- Ťutinka- Ťutík- Terinka
- Tarzan- Tonda- Terezka (Terka)
- Tery- Teddy
U
- Uzlík
- Uhlíček
V
- Vašík- Vilík- Viki
- Veggy- Vločka- Vája (Valentýnka)
- Vilda- Vinky
W
- Wanda- Wigo- Wisti
X
- Xena- Xínek
Y
- Yetty (Jety)- Yupík
Z
- Zoro- Zrzča (Zrzinka)- Žofka
- Zuzanka (Zuzka)- Žofinka- Zaja
- Žnetka- Žolík

Avril Lavinge

14. února 2007 v 19:02

Ewa Farna

14. února 2007 v 17:56
Vizitka
Jméno: Ewa Farna
Datum narození: 12.8.1993
Barva očí: zelená
Barva vlasů: hnědá
Znamení: Lev
Jméno otce: Tadeusz
Jméno matky: Karin
Jméno sestry: Magdalena
Jméno bratra: Adam
Výška: cca 165 cm

Ewa Farna (foto David Kraus)

Moje fotky

9. února 2007 v 21:41 | Tery :D |  Moderní gymnastika
Už jsou staré pár let, ale co... xD

Moderní gymnastika - fotky

8. února 2007 v 19:37
Pár fotek jednotlivkyň:
VA071764.jpg
VA073995.jpg
VA072580.jpg
VA073040.jpg
VA075753.jpg
VA076445.jpg
VA076693.jpg
VA076705.jpg
VA077024.jpg
VA077136.jpg
VA077539.jpg
VA077546.jpg
VA0710049.jpg
VA0710059.jpg
VA077661.jpg
VA078860.jpg
Fotky společných skladeb:
VA072375.jpg
VA073443.jpg
VA073548.jpg
VA074263.jpg
VA076878.jpg
VA0710462.jpg